Kup środki do dezynfekcji na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html.

Specjalistyczne środki dezynfekujące pozwalają utrzymać czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są używane i w jaki sposób działają? Dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich zawartość

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub mieć inne negatywne działanie na zdrowie człowieka. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków antyseptycznych na ogół wchodzi chlor, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, aldehydy, kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, jak również dużo innych komponentów. Do często używanych środków należą żele, chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych) oraz płyny w sprayu.

Zastosowanie środków odkażających

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania podłóg, blatów, toalet, urządzeń sanitarnych, znajdują również zastosowanie przy myciu krajalnic, blenderów, sztućców, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dostosowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne zwłaszcza w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]