Szukasz cyrkonii? Kliknij tu.

W zdobnictwie masowo wykorzystywane są najpiękniejsze kamienie szlachetne. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania nadaje biżuterii olśniewającego charakteru, znacząco podnoszą wartość opracowywanego dzieła. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska rzesza ludzi jest w stanie pozwolić sobie na prawdziwe skarby w posiadanej biżuterii. Wymyślono oczywiście też alternatywne sposoby dla mniej zamożnych osób.

Czym są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane kamienie jubilerskie, nie występujące w naturalnej formie w przyrodzie. Stanowią one jedną z prawie idealnych alternatyw dla brylantów – z powodu niemal identycznego wyglądu i zbliżonych cech. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale wersje z dodatkiem niestandardowych substancji mogą przybierać dowolne barwy, czy też nawet zmieniać się pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie są powszechnie stosowane jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, ale nie jest to oczywiście jedyne ich zastosowanie. Przykładowo, wykorzystuje się je w celach medycznych (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach albo też przemyśle. Swego czasu, przez swoje właściwości wykorzystywane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. W przypadku, gdy zaciekawieni jesteśmy najpopularniej występującą postacią cyrkonii, czyli biżuterią, kupić ją można na przykład przez internet.