Dalsze informacje o mopach płaskich.

Mycie podłogi zdaje się bardzo prostym obowiązkiem – potrzebne są do tego mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Sprawa się jednak komplikuje, gdy chodzi o dużą powierzchnię bądź trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wtedy warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Czym wyróżniają się profesjonalne mopy do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwa czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia posadzek o dużej powierzchni – na przykład hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych. Od drugiej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto też pamiętać, iż twardsze włókna lepiej czyszczą ubrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów do podłogi

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy ekip sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć podłogi. Prawie jednakowo ważne są także dodatkowe akcesoria. Pośród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Powinien on być stosunkowo lekki, a jego długość – proporcjonalna do wzrostu użytkownika. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane w dużej mierze upraszcza i przyspiesza pielęgnację podłóg. Podczas czyszczenia rozległych powierzchni polecamy używać zestawu mopa z wiadrem.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]