Wraz z rozwojem rynku oraz ewolucją internetu, zmodyfikowaliśmy również nasze nawyki związane z dokonywaniem zakupów. Dzisiaj coraz częściej korzystamy z opcji zakupów przez internet. I choć w sieci odnajdziemy niemal wszystko, wciąż wiele rzeczy warto kupować w sklepach stacjonarnych. Biżuteria stanowi jedną z nich.

Czy warto kupować biżuterię od jubilera?

Zakup złotej broszki, wisiorka lub pierścionka łączy się z wyższym wydatkiem niż te, do których przywykliśmy w trakcie zwykłych zakupów. W związku z tym, aby być pewnym, iż biżuteria zaspokoi w pełni nasze oczekiwania, najlepiej zobaczyć ją w świetle dziennym u jubilera. Jest kilka przesłanek, które uzasadniają takie postępowanie. W trakcie zakupów w sklepie jubilerskim, przede wszystkim jeśli zamierzamy nabyć obrączki bądź pierścionek, mamy okazję nałożyć biżuterię oraz przekonać się jak w rzeczywistości będzie ona wyglądać na naszym palcu. Jeśli z kolei wybierzemy design pierścionka jaki nam się spodoba, ale będzie on zbyt luźny lub zbyt ciasny, jubiler na naszą prośbę dostosuje go do właściwego obwodu albo zrobi nowy. Następną zaletą zakupów wprost w sklepie jubilerskim jest sposobność uzyskania kompetentnej wskazówki jubilera. Pokażeon, które kamienie szlachetne będą odpowiednie do naszej karnacji, pomoże nam dopasować stosowny kruszec, pokaże aktualne nurty we wzornictwie, a klientom kupującym biżuterię na prezent podpowie, co teraz wręcza się z okazji ślubu, imienin czy chrztu.

Dodatkowe usługi jakie świadczy jubiler?

Sklepy jubilerskie nie tylko sprzedają swoje dzieła złotnicze, ale także świadczą dodatkowe usługi. Najważniejszą z nich jest naprawa zepsutej biżuterii. Jeżeli wypadł nam kryształek z kolczyka bądź zerwał się wisiorek, jubiler w mgnieniu oka i umiejętnie zreperuje go w swoim warsztacie. Poprawi także obwód bransoletki, jeśli odziedziczymy biżuterię po kimś z rodziny, kto miał mniejszy rozmiar palca. Na nasze życzenie jubiler wygraweruje także na pierścionku czy wisiorku gratulacje, podziękowania, datę czy też inną ważną dla nas treść. Z kolei jeżeli pragniemy obdarować kogoś unikalnym prezentem, albo mamy swój pomysł na wisiorek bądź pierścionek, możemy polecić jubilerowi wykonanie biżuterii według naszego szkicu. A jeśli w szkatułce trzymamy zniszczoną bądź zbędną biżuterię, z którą nie mamy co zrobić, weźmy ją do sklepu jubilerskiego, gdzie funkcjonuje skup metali szlachetnych.

Lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]