Jeśli chcesz kupić oleje do drewna na zewnątrz, koniecznie wejdź na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html.

Środki do impregnacji drewna to produkty używane zarówno w przypadku mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny należy konserwować nimi drewniane meble?

Zastosowanie środków do ochrony drewna

Drewno jest materiałem, który nadaje wnętrzu przytulny charakter. To surowiec popularnie stosowany do wyrobu elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody) oraz mebli. Dostępne na rynku środki do ochrony drewna chronią surowy surowiec przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – wilgoci czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi zabezpieczyć huśtawki, meble ogrodowe, deskę tarasową, a także mnóstwo innych elementów. Z kolei środki stosowane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im wspaniały połysk, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie skompilowane składniki zawarte w impregnatach sprawiają, że parkiet jest w wyższym stopniu odporny na uszkodzenia i zużycie. Należy jednakże pamiętać, iż drewniane podłogi muszą być pielęgnowane w stosowny sposób – myte środkami na bazie olejów i wosków.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]